Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 636014
 • Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • Konkurs matematyczny „Ludolfina” w Pieszczu

  Konkurs matematyczny „Ludolfina” w Pieszczu - Obrazek 1     

  14 marca w Szkole Podstawowej w Pieszczu odbył się kolejny już raz konkurs matematyczny „Ludolfina”.  W tym dniu swoje święto ma liczba Pi. Dzień ten wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi- 3,14.

       W naszej szkole już od kilku lat obchodzimy to święto organizując konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr. Odbywa się w trzech kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

  Kl.I SP-Kl.III SP

  I miejsce- Adam Lisek

  II miejsce- Piotr Mordal

  III miejsce- Maciej Pieniążek

   

  Kl.IV-Kl.VI

  I miejsce- Julia Mołdoch

  Kl VII-III gimnazjum

  I miejsce- Amanda Zielonka

  Serdecznie gratuluję.

   

  Marzena Juszczyk

   

 • W poszukiwaniu oznak wiosny

  Dzisiaj przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny, kilka udało nam się dostrzec 😁

   

  W poszukiwaniu oznak wiosny - Obrazek 1

 • Góra Grosza

   

         Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

  Jak co roku w naszej szkole nad zbiórką pieniędzy czuwał zarząd samorządu uczniowskiego, który podsumował tegoroczną zbiórkę.

  Oto wyniki:

                        - zebrano 38,6 kg monet 1, 2 i 5 groszówek,

                        - łącznie 24660 sztuk w tym:

                                                                             * monety 1 groszowe 9247 sztuk

                                                                             *monety 2 groszowe 8940 sztuk

                                                                             * monety 5 groszowe 6473 sztuk

                          - razem wartość zbiórki wyniosła 594 zł. i 92 gr.   J    

  Góra Grosza - Obrazek 1

 • Ogłoszenie

   

              Ogłoszenie - Obrazek 1   

           Dyrektor szkoły Podstawowej w Pieszczu informuje, że od 14 marca 2019r. rozpoczynają  się zapisy dzieci 3-, 4-, 5-, 6- letnich do oddziałów przedszkolnych oraz zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pieszczu na rok szkolny 2019/2020. Dzieci 6 letnie w roku szkolnym 2019/2020 objęte są obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolny.

          Zapisy trwać będą do 29 marca 2019r. Celem zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego lub szkoły podstawowej należy pobrać „WNIOSEK LUB ZGŁOSZENIE W SEKRETARACIE SZKOŁY”.

 • Dzień Kobiet w przedszkolu.

  Dzień Kobiet w przedszkolu. - Obrazek 1

         Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy obdarowali dziewczynki słodyczami a potem otworzyliśmy Przedszkolny Salon Kosmetyczny. Malowanie paznokci i kręcenie włosów bardzo się naszym małym paniom spodobało 😄

 • Bohater Tygodnia- FABIAN

  Bohater Tygodnia- FABIAN - Obrazek 1

      Kolejny bohater i kolejne atrakcje. Tym razem Fabian opowiedział nam o sobie i swoich najbliższych. Przyniósł cały zestaw ulubionych zabawek, dokonywał wyboru zabaw, mógł stać w pierwszej parze i oczywiście odwiedził go gość. Aż dwukrotnie zawitała do nas mama Fabiana, która wykorzystała swoje zdolności plastyczne. Wspólnie dekorowaliśmy salę, robiliśmy laurki dla swoich sympatii, malowaliśmy twarze i przygotowaliśmy poczęstunek i pożegnalny upominek dla Pani Doroty.

                                                                                                                                               Kornelia Pituła

 • Przesłuchanie w naszej szkole.

  Zakwalifikowaliśmy się!!!!

  Przesłuchanie w naszej szkole.

  Szkoła Podstawowa (kl. I-VIII) zakwalifikowaliśmy się do konkursu muzycznego „Do hymnu”. Z naszego województwa to tylko 13 szkół. Zadaniem szkoły jest zaśpiewanie cappella, z pamięci bez podkładu muzycznego trzech utworów muzycznych.

  Przesłuchanie w naszej szkole. - Obrazek 1

 • Sukcesy naszych recytatorów

  Sukcesy naszych recytatorów - Obrazek 1Sukcesy naszych recytatorów - Obrazek 2

       Dnia 1 marca 2019  roku w ramach XVI  Gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego odbył się w Postominie konkurs recytatorski, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sportu.

        Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury , kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną – to główne cele.

       W tym roku  Szkołę Podstawową w Pieszczu  reprezentowało 4 uczniów, którzy musieli najpierw przejść etap szkolny. Maria Pieniążek z klasy III SP i Marcel Pituła z klasy II SP pięknie wyrecytowali po dwa wiersze, a Gabriela Bukowska z klasy VII i Kacper Surma  z klasy III gimnazjum wspaniale zaprezentowali się w wierszu i fragmencie prozy.

       Komisja konkursowa dokonała oceny wg ustalonych kryteriów i  przyznała  w kategorii najstarszej klas VII- VIII i gimnazjum   I miejsce Kacprowi Surma a III- Gabrieli Bukowskiej. Laureaci będą reprezentować nas już 16 marca 2019 r. podczas etapu powiatowego w Sławnie.

       Warto dodać, że równolegle odbywał się gminny etap konkursu recytatorskiego „ Ptaki, ptaszki, ptaszęta” , podczas którego komisja konkursowa oceniała tylko recytację wiersza. I tu kolejny sukces, bowiem do etapu powiatowego kwalifikowano tylko 2 uczestników z każdej kategorii. I tak w maju 2019 r. naszą gminę w najstarszej kategorii wiekowej będą reprezentować nasi uczniowie-  Kacper Surma i Gabriela Bukowska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                           Alicja Bukowska

 • Dzień Dinozaura

  Dzień Dinozaura - Obrazek 1     

   26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura, w związku z tym odbył się konkurs na największego i najmniejszego. Dzieci spisały się na medal i przyniosly swoje dinozaury do przedszkola. Konkurs wygrali: Martynka, Hubert i Radek. Zwycięzcy dostali  nagrody a pozostali uczestnicy drobne upominki. Gratulujemy 😄

 • Zawody powiatowe w mini piłkę ręczną.

  Zawody powiatowe w mini piłkę ręczną. - Obrazek 1

                              Zawodniczki UKS ,,Czarni” Pieszcz reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu

  zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Ręcznej. W zawodach rozegranych w hali  

  sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sławnie wzięło udział pięć zespołów wyłonionych  w

  eliminacjach gminnych i miejskich powiatu sławieńskiego.

  Dziewczęta z Pieszcza w czterech rozegranych meczach doznały trzech porażek i odniosły jedno

  zwycięstwo zajmując w końcowej klasyfikacji IV miejsce.

                         Wyniki turnieju:

  I miejsce SP 3 w Sławnie

  II miejsce SP w Niemicy

  III miejsce SP 1 w Sławnie

  IV miejsce SP w Pieszczu

  V miejsce SP w Warszkowie

                         Dziewczęta z UKS ,,Czarni” Pieszcz uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych

  dzięki współpracy i dofinansowaniu Klubu przez Urząd Gminy w Postominie.

 • Marysia i Hania mistrzyniami regionu.

  Marysia i Hania mistrzyniami regionu. - Obrazek 1       

         Marysia Pieniążek i Hania Gastół uczennice klasy III Szkoły Podstawowej w Pieszczu reprezentowały powiat sławieński w Mistrzostwach Regionu w Drużynowym Tenisie Stołowym Igrzysk Dzieci. Zawody, które zostały rozegrane 14 lutego 2019 roku w Suchej Koszalińskiej zgromadziły na starcie drużyny dziewcząt z powiatów: szczecineckiego, koszalińskiego i połczyńskiego.

         Marysia i Hania wygrały wszystkie swoje mecze pokonując kolejno: SP w Bolkowie 3 : 0; SP w Suchej Koszalińskiej 3 : 2; SP nr 7 w Szczecinku 4 : 1.

        Zdobycie I miejsca w turnieju dało awans dziewczętom z Pieszcza do finałów mistrzostw województwa, które odbędą się w marcu 2019 roku.

         Obie zawodniczki trenują grę w tenisa stołowego pod okiem trenerów Adama Wyroślaka i Andrzeja Ugorskiego w działającym przy szkole podstawowej Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Czarni” Pieszcz. Klub działa dzięki dofinansowaniu i współpracy z Urzędem Gminy w Postominie.

 • Wyjazd do Osrodka Edukacji Ekologicznej 

  Wyjazd do Osrodka Edukacji Ekologicznej  - Obrazek 1

  18 lutego nasi uczniowie wyjechali na wycieczkę do miejscowości Lipie. Celem wyjazdu były warsztaty pt. " Budowa Punktów Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty". Oto kilka zdjęć z wycieczki.

  Marzena Juszczyk

 • Walentynki u przedszkolaków

  Walentynki u przedszkolaków - Obrazek 1

  Dzisiaj królował u nas kolor czerwony. Każde dziecko miało na sobie kolor miłości 😀. Najpierw wykonaliśmy serduszkowe kapelusze, potem walentynki dla naszych ukochanych i oczywiście odebraliśmy pocztę walentynkową a na koniec mini sesja zdjęciowa 💕💕💕.

 • Bohater Tygodnia-PATRYCJA

  Bohater Tygodnia-PATRYCJA - Obrazek 1

      Tym razem mogliśmy bliżej poznać Patrycję-kolejnego Bohatera Tygodnia. Opowiedziała nam o swoich ulubionych wycieczkach i zabawach a także zwierzętach, wykazała się dużą wiedzą na ich temat. Dzięki bogatej kolekcji zdjęć i opowieściom naszej bohaterki poznaliśmy jej najbliższych. Patrycję odwiedzili rodzice, którzy są miłośnikami ptaków egzotycznych. W swojej hodowli posiadają około 50 sztuk różnego rodzaju ptaków, do przedszkola natomiast zabrali kilka najciekawszych okazów, między innymi: „Gacaka”-gadającą papugę Żako, Papugi Nimfy, Papużki Nierozłączki czy Rozellę Królewską. Na zakończenie dzieci wykonały papierowe ptaki i obejrzały prezentację przedstawiającą całą ptasią hodowlę państwa Zagorodnikow.

 • KĄCIKI TEMATYCZNE

   

    W naszej szkole nie tylko dzieci się uczą ale i bezpiecznie spędzają czas podczas przerw. Dzięki pomocy Rady Rodziców oraz pomysłom dyrektora szkoły Renaty Mazur Wojciechowskiej  i nauczycieli na korytarzu dla klas młodszych zostały zakupione stoliki i pufy dla dzieci a nasi nauczyciele plastyki, panie:  Grażyna Kozera oraz Anna Cholewczyńska namalowały szablony gier na blacie stolików. Pionki do gier zostały wykonane z korków od  butelek i tak powstały nasze ,, kąciki tematyczne’’ na korytarzu a dzieci mogą grać w warcaby i chińczyka.

  KĄCIKI TEMATYCZNE - Obrazek 1

    Teraz podczas przerw młodsze dzieci uczą się od starszych dzieci zasad gry w warcaby, szachy oraz kółko i krzyżyk. Korytarz szkolny to dziś miejsce, w którym uczniowie mogą się spotkać podczas przerw, pobyć razem, porozmawiać, nawiązać nowe znajomości, bez używania urządzeń multimedialnych. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ do świetlicy szkolnej również zostały zakupione gry  logiczne, edukacyjne oraz planszowe dla klas młodszych.

    Podczas zajęć na świetlicy szkolnej rozwijane będą umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania dzięki innowacji wprowadzonej przez panią Agnieszką Dyrcz.

    Innowacja ma na celu zachęcać i motywować uczniów szkoły podstawowej w Pieszczu do tego, aby spędzali czas we własnym towarzystwie bez użycia urządzeń multimedialnych, korzystając z gier planszowych, edukacyjnych oraz multisensorycznych, co wpłynie na wytworzenie i podtrzymywanie pozytywnych więzi między nimi. Młodsi uczniowie mają możliwość zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu poprzez wykorzystywanie gier korytarzowych znajdujących się na terenie szkoły.

   Od rodziców wiadomo mi, że uczniowie młodszych klas  rano śpieszą się do szkoły aby już zająć sobie miejsce przy stoliku i grać w ulubione gry z kolegami. Naprawdę można teraz stwierdzić, że szkoła to ich drugi dom J

  Agnieszka Dyrcz

 • Urodziny :)

  Urodziny :) - Obrazek 1     Urodziny to bardzo szczególny dzień w roku, szczególnie jak się jest dzieckiem, wiec należy go hucznie świętować! My w przedszkolu tak właśnie obchodzimy urodziny! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Bal karnawałowy 2019

  Bal karnawałowy 2019 - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć