Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 716771
 • Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • Nauczyciel biologii, chemii i przyrody

  Nauczyciel biologii, chemii i przyrody

  Szkoła Podstawowa w Pieszczu poszukuje do pracy od dnia 01 września 2019 r. nauczyciela biologii, chemii i przyrody.

 • Drodzy Rodzice, Nauczyciele , Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieszczu.

   

          Dziękuję Wam serdecznie za wspólnie spędzonych 10 miesięcy. Dziękuję za życzliwość, empatię, kreatywność, za wszystkie uśmiechy, dobroć czułość, wrażliwość na innych. Dziękuję, że wiele mogłam przekazać Wam ale też dużo nauczyć się od Was.

        Niech wakacyjny czas będzie dla Was okazją do nowych wspaniałych przyjaźni, pięknego zdrowego wypoczynku, pozytywnego ładowania energii oraz bezpiecznych i zdrowych powrotów. Do zobaczenia we wrześniu.

   

   

  Łącząc wyrazy szacunku

  Renata Mazur- Wojciechowska

  Dyrektor

 • Drodzy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły

      Gorąco dziękuję za Waszą przyjazną dłoń i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka . W akcji „Datek zamiast kwiateka” na zakończenie roku szkolnego zebraliśmy 919,44 zł. Pieniądze przekazane zostały na operację nóżek Patryka. Z całego serca dziękujemy!

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 • Koniec roku 2018/2019 - Oddział przedszkolny i klasa "0"

 • Koniec roku

  Koniec roku

  Szanowni Państwo.

  Informuję, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019  dla klas I- VIII i gimnazjum odbędzie się 19 czerwca 2019 roku (środa) o godzinie 9.00 sali gimnastycznej. Natomiast dla oddziałów przedszkolnych  zakończenie tego samego dnia o godz. 8.00.

  Autobus rozwozi dzieci do szkoły zgodnie z rozkładem.

  Po zakończeniu roku szkolnego dzieci zostaną rozwożonone do swoich miejscowości. 

   

  Do zobaczenia

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur- Wojciechowska

 • Szanowni Państwo

  Szanowni Państwo

  Szanowni Państwo

  Drodzy Uczniowie i Rodzice

  W tym roku zamiast kwiatów prosimy o datki na rzecz Patryka z Warszkowa.

                               Dziękujemy za otwarte serca!

 • Wyniki lekkoatleów z UKS

  Wyniki lekkoatletów z UKS

                              Wyniki lekkoatletów z UKS ,,Czarni” Pieszcz z Finału Wojewódzkiego IMS

                                                                               w Świnoujściu 

   

                              Na stronie Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego opublikowano komunikat końcowy z wynikami uczestników Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce.  Wynika z nich, że oprócz srebrnego medalu Nikoli Dziwisz w pchnięciu kulą i IV miejsca w rzucie oszczepem bardzo blisko brązowego medalu była żeńska sztafeta 4 x 100 metrów, której do miejsca na podium zabrakło zaledwie 0,3 sekundy. Dziewczęta z Pieszcza zajęły ostatecznie V miejsce. W biegu na 300 metrów Amanda Zielonka w gronie 16 najlepszych 300 metrowców w województwie uplasowała się na IX miejscu z czasem 48.22 s. a Kuba Nożyński w pchnięciu kulą z wynikiem 9,58 m. był XIV.

 • Bohater Tygodnia - Nikodem

  Bohater Tygodnia- Nikodem

  Kolejny tydzień pełen wrażeń, tym razem dla Nikodema- naszego następnego bohatera. Ulubionymi zabawkami Nikosia są samochody, więc cały tydzień obfitował w zabawy szczególnie sterowanym autem, które przyniósł bohater. Gościem Nikosia była jego mama, która jest florystką nie tylko z zamiłowania. Pokazała nam jak wykonać kwiaty z krepiny, a z nich przepiękne bukiety. Następnie z pomocą naszego gościa dzieci wykonały niesamowite bukiety dla swoich mam.

                                                                                                                        Kornelia Pituła

 • Bohater Tygodnia - Damianek

  Bohater Tygodnia- DAMIANEK

  Kolejny tydzień i kolejny bohater. Damianek w swoim tygodniu przyniósł ulubione zabawki i gry. Zaprosił oczywiście gościa, a była nim jego mama, która specjalnie na tą okazję upiekła babeczki. Zadaniem dzieci było jak najpiękniej udekorować smakołyki. Ponadto nasz gość przyniósł ze sobą ulubione zwierzątko naszego bohatera, świnkę morską. Dzięki opowieściom naszego gościa poznaliśmy wiele ciekawostek na temat życia świnek morskich. Było to naprawdę nie tylko mile ale i pouczające spotkanie.

                                                                                                                        Kornelia Pituła

 • Bohater Tygodnia - ANIA

  Bohater Tygodnia- ANIA

  Projektu "Bohater Tygodnia" ciąg dalszy. Ania była niesamowicie zadowolona ze wszystkich przywilejów, z których może korzystać bohater. Jeszcze bardziej ucieszyła ją wizyta gości. Do przedszkola przybyła jej mama i siostra. Sala dzięki siostrze Ani zamieniła się na kilka godzin w salon fryzjerski, a dodatkową atrakcją były zwierzątka z baloników wykonane przez mamę naszej bohaterki. Poznaliśmy też zwierzątko Ani- żółwia, który wzbudził wyjątkowe zainteresowanie dzieci.

                                                                                                                        Kornelia Pituła

 • Dzień Dziecka

  Dzień Rodziny

 • "Niepewność" zachwyciła

  „Niepewność” zachwyciła

       Dnia 5 czerwca 2019 roku w Miejskiej Bibliotece w Koszalinie odbył się 51 Finał Wojewódzkiego  Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”, w którym

   II  miejsce w najstarszej kategorii zajął Kacper Surma- uczeń klasy  III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu. To ogromny sukces ucznia, szkoły i Biblioteki Publicznej w Postominie. Warto dodać, że recytowany przez Kacpra wiersz Adama Mickiewicza  pt. „Niepewność” znalazł uznanie jury na wszystkich etapach konkursu. I tak zarówno na etapie gminnym przeprowadzonym w Centrum Kultury i Sportu w Postominie jak i powiatowym, który odbył się w Darłowskim Ośrodku Kultury , Kacper zajął I miejsca.

       Serdeczne podziękowania składam mamie Pani  Paulinie Surma za wsparcie, ciepłe słowa i organizację wyjazdu syna na finałowy konkurs, a Kacprowi życzę dalszych sukcesów recytatorskich i aktorskich.

  Alicja Bukowska

 • Dzień Rodziny

  Szanowni Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieszczu.

   

  Dnia 07 czerwca 2019 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 (piątek) zapraszamy rodziców,

  dzieci i uczniów  na „Dzień Rodziny”. Podczas świętowania wiele atrakcji i zabaw, słodki

  poczęstunek, wspólne grillowanie i zabawy rekreacyjno – sportowe.

   

  Serdecznie zapraszamy

  Rada rodziców, dyrekcja i sołectwo Pieszcz

 • Brązowa Muszla dla Kordiana

  Brązowa Muszla dla Kordiana

  BRĄZOWA MUSZLA  DLA KORDIANA

   

       Dnia 6 czerwca 2019 roku w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ogłoszono wyniki  XVI Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej „ Złota Muszla” .

      Głównym celem konkursu jest rozbudzenie wyobraźni literackiej młodzieży  oraz uwrażliwienie na piękno przyrody naszej Małej Ojczyzny.

       W konkursie wzięli udział  uczniowie gimnazjów i klas VI- VIII  z powiatu sławieńskiego. Jak co roku w konkursie również wzięli udział uczniowie szkoły w Pieszczu: Iga Nowakowska, Julia Stępień, Radosław Piasecki, Kordian Słodziński, Julia Hutman, Kacper Surma, Gabriela Bukowska, Julia Lisek, Amelia Słodzińska i Julia Mołdoch.

    W tegorocznym konkursie III miejsce czyli brązową muszlę otrzymał wiersz :

  „ Morze uczuć”

  Kordiana Słodzińskiego

   

  Morze cierpliwości, morze otwartości.
  Może tego pragnę?
  Morze radości, morze mądrości.
  Może tego mi potrzeba?
  Morze pokory, morze pokoju.
  Może to jest mi pisane?
  Morze cierpienia, morze zapomnienia.
  Może tego się lękam? 
  Morze wspomnień, morze historii.
  Może to mam do opowiedzenia?

  "Może"- a dla czego nie "na pewno"?

  Na pewno tego pragnę!
  Na pewno tego mi potrzeba!
  Na pewno jest mi to pisane!
  Na pewno tego się lękam!
  Na pewno mam to do opowiedzenia!

  Morze życia, morze śmierci.
  Może to nie sen? 

   

  Alicja Bukowska

 • Mistrzostwa Wojewódzkie w Lekkiej Atletyce

  MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

                 

               W dniu 4 czerwca na terenie stadionu ,,Wyspiarz” w Świnoujściu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo udziału w zawodach mieli zwycięscy eliminacji powiatowych, wśród których znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pieszczu trenująca w Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Czarni”.  Najlepszy wynik w zawodach z naszych zawodników uzyskała uczennica klasy VII Nikola Dziwisz, która zdobyła II miejsce w pchnięciu kulą. W serii finałowej Nikola pchnęła kulę na odległość 10,08 m., co zapewniło jej srebrny medal.  Nieco gorzej naszej zawodniczce poszło w rzucie oszczepem, ponieważ zajęła w tej konkurencji najbardziej nielubiane przez zawodników IV miejsce. Niemniej rzut na odległość 26,68 m. jest jej nowym rekordem życiowym. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów zostaną ogłoszone po oficjalnym komunikacie Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie.

 • Dzień Dziecka

    Dzisiaj z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, przedszkolaki wybrały się do Sali Zabaw w Parku Trampolin”Jump2Sky”. 

      Zabawa była wyśmienita, mnóstwo frajdy, zjeżdżanie i morze kolorowych piłek a na koniec jeszcze bańki!!! Wszystkim się bardzo podobało.

 • Pieszcz w czwórce najlepszych w województwie.

           Dziewczęta z UKS ,,Czarni” Pieszcz zajęły II miejsce w Półfinałach Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej j i awansowały do finałowej czwórki najlepszych zespołów województwa zachodniopomorskiego.

          Turniej kwalifikacyjny odbył się w Szkole Podstawowej w Bobolicach z udziałem czterech najlepszych drużyn z Regionu A i B. Zgodnie z regulaminem rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej mecze rozgrywane były systemem pucharowym a to oznaczało, że awans do finału wojewódzkiego przypadnie tylko zwycięzcom meczy z pierwszej kolejki rozgrywek, w której spotkały się: SP Bobolice – SP Nr 1 Świnoujście i SP Pieszcz – SP Kończewo. Pierwszy z dwóch meczy zakończył się wygraną zespołu z Bobolic 2 : 1. W drugim spotkaniu dziewczęta z Pieszcza zdecydowanie pokonały zespół z Kończewa wynikiem 6 : 0.

             W meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Kończewa i Świnoujścia. Spotkanie zakończyło się wygraną dziewcząt ze Świnoujścia ( 1 : 1, rzuty karne 0 : 2)

           Mecz finałowy o I miejsce zakończył się niestety przegraną zawodniczek z Pieszcza, które po przypadkowo straconej pierwszej bramce nie mogły przełamać bardzo dobrze grającej obrony drużyny z Bobolic.  Mimo przegranej nasze dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużyły na grę w finale województwa zachodniopomorskiego.

             Zespół w Bobolicach grał w składzie: Oliwia Chowaniak, Oliwia Szwiec, Julia Lisek, Ania Gołojuch, Magda Mazurek, Julia Hutman, Amanda Zielonka i Nikola Dziwisz – król strzelców turnieju z dorobkiem 5 strzelonych bramek.

                                                                                                   

                                                                                                                  Brawo dziewczyny ;)

 • Cyrk HECA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć