Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 741567
 • Cyrk HECA

 • Udany start lekkoatletów w Postominie.

   

        Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi lekkoatleci uczestniczący w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce. Zawody zostały rozegrane 21 maja na stadionie sportowym w Postominie i były przeznaczone dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2003-2005.

  Łącznie reprezentanci Szkoły Podstawowej w Pieszczu zdobyli 11 medali w tym 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.

      Złote medale i prawo startu w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyli:

  Amanda Zielonka – bieg na 300m.

  Julia Lisek – bieg na 600m.

  Nikola Dziwisz – pchnięcie kulą i rzut oszczepem,

  Szymon Pakos – bieg na 2000m.

  Jakub Nożyński – pchnięcie kulą

  Amanda Zielonka, Nikola Dziwisz, Julia Lisek i Magdalena Mazurek – sztafeta dziewcząt 4x100m.

                 Srebrne medale zdobyły:

  Magdalena Mazurek – skok wzwyż,

  Anna Gołojuch – pchnięcie kulą,

                   Brązowe medale wywalczyły:

  Amanda Zielonka – bieg na 100m.

  Krzysztof Bury – rzut oszczepem

 • Mistrzostwo Regionu A dla dziewcząt z Pieszcza

   

         Zawodniczki UKS ,,Czarni” Pieszcz reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu reprezentowały powiat sławieński w Mistrzostwach Regionu A Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej, które odbyły się 9 maja 2019r. na boisku ,,Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 18 w Koszalinie. W rozgrywkach uczestniczyło sześć zespołów, które rozlosowano do dwóch grup eliminacyjnych. Drużyna z Pieszcza w grupie A pokonała 2 : 1 zespół gospodarzy z SP Nr 18 Koszalin.  W drugim meczu zakończonym wynikiem 1 : 0 pokonała Gimnazum Nr 2 Szczecinek a w spotkaniu o pierwsze miejsce pokonały 3 : 0 reprezentację Szkoły Podstawowej w Bobolicach. Zawodniczki z Pieszcza uzyskując awans do półfinałów wojewódzkich znalazły się w grupie ośmiu najlepszych zespołów województwa zachodniopomorskiego.

       Skład drużyny: Oliwia Chowaniak, Ania Gołojuch, Julia Lisek, Oliwia Szwiec, Amanda Zielonka, Nikola Dziwisz, Julia Hutman i Magda Mazurek.

 • Bohater Tygodnia- Dominika

  Bohater Tygodnia- Dominika - Obrazek 1

        Minął kolejny pełen wrażeń tydzień dla dzieci z przedszkola. Tym razem Dominika była naszą bohaterką. Tradycyjnie przyniosła mnóstwo pamiątek, zdjęć i zajęła nas opowieściami o sobie i swoich bliskich. Gościem Dominiki była jej mama, z którą wykonaliśmy przepiękne zajączki-doniczki na świąteczną rzeżuchę. Ponadto nasz gość przywiózł ulubione zwierzątko Dominiki Chomika-Tadeusza, który był niesamowitą atrakcją.

                                                                                                            Kornelia Pituła

 • Bohater Tygodnia- Julek

  Bohater Tygodnia- Julek - Obrazek 1

        Kolejne atrakcje w zerówce związane z Bohaterem Tygodnia. Julek w tym ważnym dla siebie tygodniu zaprosił swojego tatę-kierowcę. Nasz gość bardzo ciekawie opowiedział o swojej pracy i przyniósł upominki związane z praca kierowcy poczym niemal wszyscy, łącznie z dziewczynkami stwierdzili, że zostaną kierowcami. Ponadto z pomocą Julka i jego taty dzieci wykonały zdrową sałatkę owocową.

 • PROŚBA

   

  SZKOLNY KLUB WOLOTARIATU

  ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ DO WSZYSTKICH , KTÓRZY MAJĄ SPRAWNE ROWERY , ALE Z RÓŻNYCH PRZYCZYN  ICH NIE UŻYWAJĄ , O PRZEKAZANIE ICH (NIEODPŁATNIE) DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA W DARŁOWIE.

  BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI ZA OKAZANE WSPARCIE.

  WSZELKIE INFORMACJE PROSZĘ KIEROWAĆ POD NUMER: 508248467

   

  WOLONTARIUSZE SP PIESZCZ

 • Szanowni Rodzice Uczniów.

  Informuję, że w dniach 29-30 kwietnia jak i po przerwie majowej tj. od 06 maja 2019 roku zajęcia w szkole odbywać się będą zgodnie z planem zajęć. 
   

  Z poważaniem 
  Dyrektor Szkoły
  Renata Mazur- Wojciechowska

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  Szanowni Rodzice.

        W związku z trwającym bezterminowym strajkiem pracowników szkoły pragnę poinformować Państwa, że dla wszystkich chętnych uczniów szkoły i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze. Poranne kursy autobusów szkolnych pozostają bez zmian, kursy powrotne organizowane są według potrzeb. Jednocześnie zapewniam, że egzamin gimnazjalny zostanie przeprowadzony zgodnie z harmonogramem.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur- Wojciechowska

 • "DO HYMNU"

   

  "DO HYMNU" - Obrazek 1

      5 kwietnia naszą szkołę odwiedziło jury w składzie: prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza  oceniające wykonanie hymnu państwowego i dwóch wybranych utworów hymnicznych. To II edycja Konkursu Ogólnopolskiego  dla Szkół Podstawowych DO HYMNU w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko, zachwycali strojem i swoją postawą. Spisali się medal.

     Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych.

  opracowała Marzena Juszczyk

 • Biegi przełajowe w Gryfinie

   

  Biegi przełajowe w Gryfinie - Obrazek 1

               Zawodniczki UKS,, Czarni” Pieszcz reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu wzięły udział w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2003). Dziewczęta w czteroosobowych składach miały pokonać bardzo trudną 1500 metrową trasę przylegającą do kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Gryfinie.

              Dziewczęta z Pieszcza wystąpiły w składzie: Amanda Zielonka, Magdalena Mazurek, Julia Hutman i Julia Lisek.

 • Do hymnu

  Szanowni Państwo,

  właśnie rozpoczęły się przesłuchania w konkursie Do hymnu. Jurorzy wyruszyli do szkół, by wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i dwóch innych pieśni hymnicznych. Do końca maja przesłuchają w sumie 300 szkół, w których zaśpiewa kilkadziesiąt tysięcy dzieci! 
  Do hymnu - Obrazek 1
   
 • "Dbamy o środowisko"

  "Dbamy o środowisko" - Obrazek 1

 • Finał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym.

  Finał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym. - Obrazek 1

              Hania Gastół i Marysia Pieniążek reprezentantki Szkoły Podstawowej w Pieszczu wzięły udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym. Turniej został rozegrany 25 marca w Szkole Podstawowej ,,Na Głębokiem” w Szczecinie z udziałem 8 zespołów wyłonionych w turniejach regionalnych. Hania i Marysia po zwycięstwie  z drużyną SP Sarbinowo doznały porażki z zespołami z Międzyzdrojów i Czarnogłowy zajmując ostatecznie V miejsce w turnieju.  

 • KONKURS „ZNAM SWÓJ KRAJ”

   

  KONKURS „ZNAM SWÓJ KRAJ” - Obrazek 1     

  22.03.2019r reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pieszczu w składzie Hanna Gastół, Maria Pieniążek i Adam Lisek wzięła udział w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce dla klas III ” Znam swój kraj” w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie. Uczniowie nasi zdobyli zaszczytne 5 miejsce, zdobywając aż 101 punktów, tracąc naprawdę niewiele punktów do drużyny zwycięskiej. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu historii, tradycji, obyczajów, kultury, sztuki naszej ojczyzny, wiedzą o sławnych Polakach, a także umiejętnością posługiwania się mapą oraz innymi źródłami informacji.

  Magdalena Ochocka - Gastół

 • Pożegnaliśmy zimy

  Pożegnaliśmy zimy - Obrazek 1

          Wczoraj (środa) przedszkolaki wspólnie wykonały Marzannę a dzisiaj z jej pomocą pożegnaliśmy zimę. Z tej okazji zrobiliśmy pyszna sałatkę owocową z bita śmietaną. Były nawet dokładki 😀🦋🐞🍏🍐🍓🍇

 • Konkurs matematyczny „Ludolfina” w Pieszczu

  Konkurs matematyczny „Ludolfina” w Pieszczu - Obrazek 1     

  14 marca w Szkole Podstawowej w Pieszczu odbył się kolejny już raz konkurs matematyczny „Ludolfina”.  W tym dniu swoje święto ma liczba Pi. Dzień ten wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi- 3,14.

       W naszej szkole już od kilku lat obchodzimy to święto organizując konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr. Odbywa się w trzech kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

  Kl.I SP-Kl.III SP

  I miejsce- Adam Lisek

  II miejsce- Piotr Mordal

  III miejsce- Maciej Pieniążek

   

  Kl.IV-Kl.VI

  I miejsce- Julia Mołdoch

  Kl VII-III gimnazjum

  I miejsce- Amanda Zielonka

  Serdecznie gratuluję.

   

  Marzena Juszczyk

   

 • W poszukiwaniu oznak wiosny

  Dzisiaj przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny, kilka udało nam się dostrzec 😁

   

  W poszukiwaniu oznak wiosny - Obrazek 1

 • Góra Grosza

   

         Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

  Jak co roku w naszej szkole nad zbiórką pieniędzy czuwał zarząd samorządu uczniowskiego, który podsumował tegoroczną zbiórkę.

  Oto wyniki:

                        - zebrano 38,6 kg monet 1, 2 i 5 groszówek,

                        - łącznie 24660 sztuk w tym:

                                                                             * monety 1 groszowe 9247 sztuk

                                                                             *monety 2 groszowe 8940 sztuk

                                                                             * monety 5 groszowe 6473 sztuk

                          - razem wartość zbiórki wyniosła 594 zł. i 92 gr.   J    

  Góra Grosza - Obrazek 1

 • Ogłoszenie

   

              Ogłoszenie - Obrazek 1   

           Dyrektor szkoły Podstawowej w Pieszczu informuje, że od 14 marca 2019r. rozpoczynają  się zapisy dzieci 3-, 4-, 5-, 6- letnich do oddziałów przedszkolnych oraz zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pieszczu na rok szkolny 2019/2020. Dzieci 6 letnie w roku szkolnym 2019/2020 objęte są obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolny.

          Zapisy trwać będą do 29 marca 2019r. Celem zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego lub szkoły podstawowej należy pobrać „WNIOSEK LUB ZGŁOSZENIE W SEKRETARACIE SZKOŁY”.

 • Dzień Kobiet w przedszkolu.

  Dzień Kobiet w przedszkolu. - Obrazek 1

         Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy obdarowali dziewczynki słodyczami a potem otworzyliśmy Przedszkolny Salon Kosmetyczny. Malowanie paznokci i kręcenie włosów bardzo się naszym małym paniom spodobało 😄

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć