Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 671842
 • Bohater Tygodnia- FABIAN

  Bohater Tygodnia- FABIAN - Obrazek 1

      Kolejny bohater i kolejne atrakcje. Tym razem Fabian opowiedział nam o sobie i swoich najbliższych. Przyniósł cały zestaw ulubionych zabawek, dokonywał wyboru zabaw, mógł stać w pierwszej parze i oczywiście odwiedził go gość. Aż dwukrotnie zawitała do nas mama Fabiana, która wykorzystała swoje zdolności plastyczne. Wspólnie dekorowaliśmy salę, robiliśmy laurki dla swoich sympatii, malowaliśmy twarze i przygotowaliśmy poczęstunek i pożegnalny upominek dla Pani Doroty.

                                                                                                                                               Kornelia Pituła

 • Przesłuchanie w naszej szkole.

  Zakwalifikowaliśmy się!!!!

  Przesłuchanie w naszej szkole.

  Szkoła Podstawowa (kl. I-VIII) zakwalifikowaliśmy się do konkursu muzycznego „Do hymnu”. Z naszego województwa to tylko 13 szkół. Zadaniem szkoły jest zaśpiewanie cappella, z pamięci bez podkładu muzycznego trzech utworów muzycznych.

  Przesłuchanie w naszej szkole. - Obrazek 1

 • Sukcesy naszych recytatorów

  Sukcesy naszych recytatorów - Obrazek 1Sukcesy naszych recytatorów - Obrazek 2

       Dnia 1 marca 2019  roku w ramach XVI  Gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego odbył się w Postominie konkurs recytatorski, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sportu.

        Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury , kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną – to główne cele.

       W tym roku  Szkołę Podstawową w Pieszczu  reprezentowało 4 uczniów, którzy musieli najpierw przejść etap szkolny. Maria Pieniążek z klasy III SP i Marcel Pituła z klasy II SP pięknie wyrecytowali po dwa wiersze, a Gabriela Bukowska z klasy VII i Kacper Surma  z klasy III gimnazjum wspaniale zaprezentowali się w wierszu i fragmencie prozy.

       Komisja konkursowa dokonała oceny wg ustalonych kryteriów i  przyznała  w kategorii najstarszej klas VII- VIII i gimnazjum   I miejsce Kacprowi Surma a III- Gabrieli Bukowskiej. Laureaci będą reprezentować nas już 16 marca 2019 r. podczas etapu powiatowego w Sławnie.

       Warto dodać, że równolegle odbywał się gminny etap konkursu recytatorskiego „ Ptaki, ptaszki, ptaszęta” , podczas którego komisja konkursowa oceniała tylko recytację wiersza. I tu kolejny sukces, bowiem do etapu powiatowego kwalifikowano tylko 2 uczestników z każdej kategorii. I tak w maju 2019 r. naszą gminę w najstarszej kategorii wiekowej będą reprezentować nasi uczniowie-  Kacper Surma i Gabriela Bukowska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                           Alicja Bukowska

 • Dzień Dinozaura

  Dzień Dinozaura - Obrazek 1     

   26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura, w związku z tym odbył się konkurs na największego i najmniejszego. Dzieci spisały się na medal i przyniosly swoje dinozaury do przedszkola. Konkurs wygrali: Martynka, Hubert i Radek. Zwycięzcy dostali  nagrody a pozostali uczestnicy drobne upominki. Gratulujemy 😄

 • Zawody powiatowe w mini piłkę ręczną.

  Zawody powiatowe w mini piłkę ręczną. - Obrazek 1

                              Zawodniczki UKS ,,Czarni” Pieszcz reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu

  zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Ręcznej. W zawodach rozegranych w hali  

  sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sławnie wzięło udział pięć zespołów wyłonionych  w

  eliminacjach gminnych i miejskich powiatu sławieńskiego.

  Dziewczęta z Pieszcza w czterech rozegranych meczach doznały trzech porażek i odniosły jedno

  zwycięstwo zajmując w końcowej klasyfikacji IV miejsce.

                         Wyniki turnieju:

  I miejsce SP 3 w Sławnie

  II miejsce SP w Niemicy

  III miejsce SP 1 w Sławnie

  IV miejsce SP w Pieszczu

  V miejsce SP w Warszkowie

                         Dziewczęta z UKS ,,Czarni” Pieszcz uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych

  dzięki współpracy i dofinansowaniu Klubu przez Urząd Gminy w Postominie.

 • Marysia i Hania mistrzyniami regionu.

  Marysia i Hania mistrzyniami regionu. - Obrazek 1       

         Marysia Pieniążek i Hania Gastół uczennice klasy III Szkoły Podstawowej w Pieszczu reprezentowały powiat sławieński w Mistrzostwach Regionu w Drużynowym Tenisie Stołowym Igrzysk Dzieci. Zawody, które zostały rozegrane 14 lutego 2019 roku w Suchej Koszalińskiej zgromadziły na starcie drużyny dziewcząt z powiatów: szczecineckiego, koszalińskiego i połczyńskiego.

         Marysia i Hania wygrały wszystkie swoje mecze pokonując kolejno: SP w Bolkowie 3 : 0; SP w Suchej Koszalińskiej 3 : 2; SP nr 7 w Szczecinku 4 : 1.

        Zdobycie I miejsca w turnieju dało awans dziewczętom z Pieszcza do finałów mistrzostw województwa, które odbędą się w marcu 2019 roku.

         Obie zawodniczki trenują grę w tenisa stołowego pod okiem trenerów Adama Wyroślaka i Andrzeja Ugorskiego w działającym przy szkole podstawowej Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Czarni” Pieszcz. Klub działa dzięki dofinansowaniu i współpracy z Urzędem Gminy w Postominie.

 • Wyjazd do Osrodka Edukacji Ekologicznej 

  Wyjazd do Osrodka Edukacji Ekologicznej  - Obrazek 1

  18 lutego nasi uczniowie wyjechali na wycieczkę do miejscowości Lipie. Celem wyjazdu były warsztaty pt. " Budowa Punktów Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty". Oto kilka zdjęć z wycieczki.

  Marzena Juszczyk

 • Walentynki u przedszkolaków

  Walentynki u przedszkolaków - Obrazek 1

  Dzisiaj królował u nas kolor czerwony. Każde dziecko miało na sobie kolor miłości 😀. Najpierw wykonaliśmy serduszkowe kapelusze, potem walentynki dla naszych ukochanych i oczywiście odebraliśmy pocztę walentynkową a na koniec mini sesja zdjęciowa 💕💕💕.

 • Bohater Tygodnia-PATRYCJA

  Bohater Tygodnia-PATRYCJA - Obrazek 1

      Tym razem mogliśmy bliżej poznać Patrycję-kolejnego Bohatera Tygodnia. Opowiedziała nam o swoich ulubionych wycieczkach i zabawach a także zwierzętach, wykazała się dużą wiedzą na ich temat. Dzięki bogatej kolekcji zdjęć i opowieściom naszej bohaterki poznaliśmy jej najbliższych. Patrycję odwiedzili rodzice, którzy są miłośnikami ptaków egzotycznych. W swojej hodowli posiadają około 50 sztuk różnego rodzaju ptaków, do przedszkola natomiast zabrali kilka najciekawszych okazów, między innymi: „Gacaka”-gadającą papugę Żako, Papugi Nimfy, Papużki Nierozłączki czy Rozellę Królewską. Na zakończenie dzieci wykonały papierowe ptaki i obejrzały prezentację przedstawiającą całą ptasią hodowlę państwa Zagorodnikow.

 • KĄCIKI TEMATYCZNE

   

    W naszej szkole nie tylko dzieci się uczą ale i bezpiecznie spędzają czas podczas przerw. Dzięki pomocy Rady Rodziców oraz pomysłom dyrektora szkoły Renaty Mazur Wojciechowskiej  i nauczycieli na korytarzu dla klas młodszych zostały zakupione stoliki i pufy dla dzieci a nasi nauczyciele plastyki, panie:  Grażyna Kozera oraz Anna Cholewczyńska namalowały szablony gier na blacie stolików. Pionki do gier zostały wykonane z korków od  butelek i tak powstały nasze ,, kąciki tematyczne’’ na korytarzu a dzieci mogą grać w warcaby i chińczyka.

  KĄCIKI TEMATYCZNE - Obrazek 1

    Teraz podczas przerw młodsze dzieci uczą się od starszych dzieci zasad gry w warcaby, szachy oraz kółko i krzyżyk. Korytarz szkolny to dziś miejsce, w którym uczniowie mogą się spotkać podczas przerw, pobyć razem, porozmawiać, nawiązać nowe znajomości, bez używania urządzeń multimedialnych. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ do świetlicy szkolnej również zostały zakupione gry  logiczne, edukacyjne oraz planszowe dla klas młodszych.

    Podczas zajęć na świetlicy szkolnej rozwijane będą umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania dzięki innowacji wprowadzonej przez panią Agnieszką Dyrcz.

    Innowacja ma na celu zachęcać i motywować uczniów szkoły podstawowej w Pieszczu do tego, aby spędzali czas we własnym towarzystwie bez użycia urządzeń multimedialnych, korzystając z gier planszowych, edukacyjnych oraz multisensorycznych, co wpłynie na wytworzenie i podtrzymywanie pozytywnych więzi między nimi. Młodsi uczniowie mają możliwość zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu poprzez wykorzystywanie gier korytarzowych znajdujących się na terenie szkoły.

   Od rodziców wiadomo mi, że uczniowie młodszych klas  rano śpieszą się do szkoły aby już zająć sobie miejsce przy stoliku i grać w ulubione gry z kolegami. Naprawdę można teraz stwierdzić, że szkoła to ich drugi dom J

  Agnieszka Dyrcz

 • Urodziny :)

  Urodziny :) - Obrazek 1     Urodziny to bardzo szczególny dzień w roku, szczególnie jak się jest dzieckiem, wiec należy go hucznie świętować! My w przedszkolu tak właśnie obchodzimy urodziny! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

   

 • Bal karnawałowy 2019

  Bal karnawałowy 2019 - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

 • Światełko Pamięci

  Światełko Pamięci - Obrazek 1

 • Piłka siatkowa dziewcząt

   

  Piłka siatkowa dziewcząt - Obrazek 1

                  W czwartek 17 stycznia 2019r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2003).

                 W zawodach wzięło udział 11 zespołów, które zostały w drodze losowania podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu znalazły się w grupie drugiej z drużynami SP nr 3 w Sławnie, SP nr 1 w Sławnie i SP w Postominie.

               Wyniki meczy grupy drugiej:

  SP Pieszcz : SP nr 3 w Sławnie 2 : 0

  SP nr 1 : SP Postomino 2 : 0

  SP Pieszcz : SP nr 1   2 : 1

  SP Postomino : SP nr 3 Sławno  0 : 2

  SP nr 1 Sławno : SP nr 3 Sławno  2 : 1

  SP Pieszcz : SP Postomino  2 : 0

             W rundzie finałowej spotkały się zespoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne:

  SP nr 3 w Darłowie, SP Pieszcz i Gimnazjum Miejskie w Darłowie.

           Wyniki meczy grupy finałowej:

  SP nr 3 : GM w Darłowie  1 : 2

  SP Pieszcz : GM w Darłowie  1 : 2

  SP Pieszcz : SP nr 3 w Darłowie  2 : 0

           Końcowa klasyfikacja pierwszej szóstki zespołów uczestniczących w turnieju przedstawia się następująco:

           I miejsce – Gimnazjum Miejskie w Darłowie (zawodniczki klubu MKS Stocznia Darłowo),

           II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie ( zawodniczki klubu MKS Stocznia Darłowo),

           III miejsce – Szkoła Podstawowa w Pieszczu,

           IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie

           V miejsce – Szkoła Podstawowa w Malechowie

           VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie

          Na miejscach VII – XI znalazły się pozostałe drużyny : SP Jarosławiec, ZSS w Darłowie, SP Żukowo, SP Postomino i GM w Sławnie.

                  W składzie drużyny z Pieszcza grały: Nikola Dziwisz, Ania Gołojuch, Julia Lisek, Amanda Zielonka, Oliwia Chowaniak, Oliwia Szwiec, Magda Mazurek, Julia Czarnowska i Julia Hutman.

 • 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Obrazek 1

  Uwaga!

  Pragniemy poinformować, że na WOŚP w naszej szkole udało się zebrać 5387zł (puszki wolontariuszy-1679zł, aukcja-3708zł). BRAWO!!!

  Do zobaczenia za rok.

     14 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się 27 finał WOŚP. Licytację poprowadził jak zwykle pan Artur Struś. W tym roku zbieraliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Licytowano zabawki, ciasta, torty i wiele innych rzeczy. W tym dniu wszyscy byliśmy zjednoczeni, wszyscy pomagaliśmy i wszyscy spisaliśmy się na medal. To pokazuje jak ważne jest niesienie pomocy innym. 
  Chcielibyśmy bardzo podziękować uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim osobom zaangażowanym w licytację. Drodzy Rodzice Wasze ciasta były przepyszne.

   

  Marzena Juszczyk

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Pieszczu.

                                   

               W poniedzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Pieszczu. - Obrazek 1ałek 14 stycznia 2019 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Pieszczu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

               Do nabycia w drodze licytacji będą miedzy innymi:

  - voucher na rodzinny spływ kajakowy rzeką Wieprzą z dowozem do miejsca startu i powrotem

                 (do wyboru Sławsko – Staniewice lub Staniewice – Pieńkówko)

  - rajd rowerowy dla grupy lub klasy (Pieszcz – Jarosławiec lub Pieszcz – Darłówko),

  - jeden dzień wolny dla klasy od pytania, sprawdzianów i prac domowych,

  - domowe wypieki (ciasta, ciasteczka, babeczki itp.)

  - zabawki, gry, książki i inne bardzo atrakcyjne przedmioty

 • Bohater Tygodnia- LILIANKA

  Bohater Tygodnia- LILIANKA - Obrazek 1

  Kolejny tydzień i kolejny bohater, tym razem była nim Lilianka. Nasza bohaterka opowiedziała o swoich ulubionych bajkach, ich bohaterkach i przyniosła zabawki z nimi związane. Bliżej też poznaliśmy rodzinę Lilianki dzięki przyniesionym pamiątkom. Oczywiście był to tydzień szczególnych przywilejów i odwiedzin. Gościem Lilianki była jej mama, która w wolnych chwilach wykonuje przepiękne okolicznościowe dekoracje. Pani Kasia dla wszystkich przygotowała filcowe bombki i choinki,  które dzieci ozdabiały, wspólnie wykonywaliśmy skrzaty i bałwanki. Wszystkie świąteczne dekoracje trafiły do domów przedszkolaków aby umilać świąteczny czas.

                                                                                                                                                Kornelia Pituła

 • Bohater Tygodnia- JULIA

  Bohater Tygodnia- JULIA - Obrazek 1

   Tym razem bohaterem była Julia. Dziewczynka przyniosła do przedszkola pamiątki i zdjęcia w tym piękny fotoalbum, dzięki czemu bliżej poznaliśmy jej rodzinę. Julcia opowiedziała nam o swoich zainteresowaniach, lubi małą reporterkę Nelę, ale przede wszystkim uwielbia wszelkie prace plastyczne, dlatego przyniosła do przedszkola mnóstwo pomocy do prac plastycznych. Naszą bohaterkę odwiedziła mama. Wspólną pasją mamy i Julki jest pieczenie i ozdabianie pierniczków. Pani Ela z córką upiekły mnóstwo pierniczków, przyniosły różnego rodzaju ozdoby i kolorowy lukier, a zadaniem przedszkolaków było ozdobienie słodkości. Natomiast mama Julki z pomocą dzieci zrobiła piękne piernikowe domki- wspaniały prezent na przedszkolną Wigilię.

                                                                                                            Kornelia Pituła

 • „W poszukiwaniu Maleńkiej Miłości”

   

  „W poszukiwaniu Maleńkiej Miłości” - Obrazek 1

       Dnia 20 grudnia 2018 roku w szkole podstawowej w Pieszczu panowała niezwykła, świąteczna atmosfera. Wspaniale przystrojone korytarze,  świecące choinki, elegancko ubrani uczniowie. Można by rzec, że przybyła do nas doniosła atmosfera świąt i otuliła każdy kąt w naszej szkole.

       Było jednak w tym dniu takie miejsce, gdzie atmosfera nie była tak spokojna i opanowana. Mowa mianowicie o szkolnej widowni, gdzie od wczesnych godzin porannych odbywały się ostatnie  próby do Jasełek. Aktorzy przebrani w odpowiednie stroje sceniczne pod okiem opiekunów z entuzjazmem powtarzali role. 

       O godzinie 12:00 emocje zaczęły sięgać zenitu. Widownia powoli zaczęła się wypełniać, przedstawienie czas było zacząć. Uczniowie z dumą wkroczyli na scenę i z wielką radością zaprosili zebranych do wędrówki w poszukiwaniu Maleńkiej Miłości. Widzowie z zapartym tchem oglądali znakomite kreacje aktorów . Cała sceneria wyglądała niebiańsko a zaprezentowane kolędy brzmiały przepięknie i co najważniejsze chwytały za serce.

       Spektakl nie trwał zbyt długo, ale czas nie grał tu roli. Ważne jest jednak to, jakie niósł ze sobą przesłanie. Uczniowie ukazali nam jak bardzo w rutynie dnia codziennego zapominamy o tym, co dla nas najważniejsze - o miłości i Bogu. W ciągłej gonitwie za tym co nieistotne, wcale nie zauważamy tego, co tak naprawdę ważne. Zatracamy swą wewnętrzną radość i szczęście, których wcale nie dają nam pieniądze. Każdy kto oglądał nasze Jasełka na pewno zrozumiał, że dzielenie się miłością i pomoc drugiemu człowiekowi są pięknymi czynami . Mogliśmy uzmysłowić sobie, że los świętej Rodziny spotyka niestety ludzi także w teraźniejszych czasach. Nie zapominajmy więc o ludziach potrzebujących, ubogich, chorych, starych, bo w każdym z nich kryje się – Maleńka Miłość. 

  Alicja Bukowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć